satılıyor arkadaşlar muhakkak onlardan

Admin

Administrator
Yönetici
alıp bir tane de ucuna izlemenizi Şiddetle tavsiye ediyorum fiyat noktasında İsa şu an net bir bilgim yok ama değişik değişik yerlerde farklı fiyatlar trafosu 400-500 lira civarında seyrediyor Bence parasını sonuna kadar hak ediyor arkadaşlar ses noktasında demiryolu kalitesi noktasında çok güzel deyip dediğin gibi diyor burada son veriyorum Merak etmiş olabilirsiniz e-ticaret Sibel ile ilgili büyük bir düzenleme söz konusu bu planlanıyor ve yakın bir zamanda hayata geçmesi bekleniyor istenen şu düzenleme ardından özel pazar yerine

dönüşmüş ve Geçmiş olan e-ticaret biraz fonlarının rekabeti engelleyici bütün tavırlarını unsurlarını yok edilmesi bertaraf edilmesi ve pazar yerinde faaliyet gösteren şirketlerin haklarının korunması özel kapandi.mi döneminde e-ticaret platformları inanılmaz bir yükselişe geçtiler çok güçlendiler yıllarına baktığımızda ise Rekorlar kırdıklarını görüyoruz ve isteniyor ki e-ticaret platformları ele geçirdikleri bu güçle beraber diğer küçük e-ticaret platformları ezmesi neler yenilenin türemesine engellemesinde yurtdışındaki yatırımcıların da

ilgisini artmasıyla beraber e-ticaret platformları nın farklı kategorilerde de büyümeye başladığını görürüz Mesela ne yapıyorlar kendi kargo şirketleri kuruyorlar kendi ödeme sistemlerini geliştiriyorlar düzenleme diyor ki artık bir durun siz ve bunlara bir son verin ilk olarak isterse ayı kısmı ile başlayalım Çünkü vergi kısmı oldukça önemli direkt bizi engelliyor herhangi bir platform kazancını ekli vergi getirildiğinde doğal olarak platform Bunu direkt olarak kullanıcılara yansıtıyor Hiçbir şekilde ben bunu cebimden ödedim hala aynı

fiyattan Satmaya devam edeyim demiyor ama vergi şu anda en azından tüketici etkilemeyecek gibi görünmekle Çünkü cirosu 30 milyar lirayı Aşan e-ticaret platformlarından yüzde bir vergi alınması söz konusu Eğer kazançları 65 milyar liraya açarsa da bunlardan da ekstra bir %5 vergi alınması söz konusu vergilendirme kısmında özellikle ciro vurgusu önemli yani 30 milyar lirayı geçiyorsa yıllık cirosu yüzde bir ekstra vergi alınacak bu fiyat onlardan yüzde bir verginin alınabileceği platformlara baktığımızda en tepedeki

3 e-ticaret Platformu görüyoruz bütün e-ticaret platformları mı vergi kapsamına girmiyor lar yani küçüklerin rekabet şansını arttırmak için yapılmış bir uygulama Özellikle büyük e-ticaret platformları olur da 60 65 milyar lira bütçe geçerlerse kısmında İşte bu tarafta %5 ekstra vergi ödemek zorunda kalacaklar bu küçüklerin şansını daha da artıracak Yani en azından bu vergi olayı Şimdilik bizlere etkilemeyecek teğet geçecek bunu söyleyebiliriz Peki e-ticaret platformlarından görülen sorunların en büyüğüne Aslında en büyük sorunlardan