tekelleşme yolundalar ve düzenleme çok

Admin

Administrator
Yönetici
net bir şekilde bunun önüne geçmeyi planlıyor mi Diğer tarafta büyük Bir tehlike vardı bu da nedir özel uluslararası e-ticaret platformları bunu yapmaya başlamıştır yerlerde hemen arkasından katıldılar buna hangi kargo şirketlerinin kuruyorlar tüketici olarak baktığınızda Bey Ticaret platformunun kendi kargo şirketini kurması çok korkunç bir olay değil genelde hizmet daha kaliteli hale geliyor havuz ekrana baktığınızda çok büyük ve korkunç bir iş bu binlerce çalışana sahip olan kargo şirketleri bakmak tehlikesiyle karşı karşıya

kalıyorlar Çünkü son dönemde Kargo şirketlerini nasıl gelir kaynağı online sektör olmuş durumda Ama online şirketlerde kendi Kargo şirketlerini kurarak biri bir rakip oluyorlar ve kurdukları kargo şirketleri zaten kendini ciroları ve kendini işleri ile büyürken Kargo hizmetini diğer İşletmeleri de açıyorlar Yani ben mesela bir Çevik online store'un bir pazar yeriyim Daha sonrasında hızlı kargoyu kuruyorum ve veliye Ali'ye de bu hizmetten yararlanma şansı sunuyorum Ne olur bir kargo şirketi haline daha geldim Yani elindeki Biz sektördeki büyük

gücü kullanarak diğer sektörleri ile geçirip batırmaya doğru gidiyorum diyor ki artık sen kargo şirketini kapalı devre kurabilirsin sadece sadece kendi ürünlerini taşıyabilirsin Yani kargo şirketlerine rakip olmayacaksın kimseye rakip olmayacaksın pazar yerindeki Küçük esnafa rakip olmayacaksın ne işte yola çıktıysan ne isim mi yola çıktıysan o işte o sıfat yola devam edeceksin diyor düzenleme aynı zamanda bu tip pazar yerlerinin yaptığı yanlışlardan bir tanesi Eğer siz bu pazar yerinde yer almak isteyen küçük mü işletme iseniz size

mağaza sözleşmeleri imzalatıyorlar ve diyorlar ki artık buradan başka yere gidemezsin Yani ben mesela online Store da yer alıyorsan Ali de seni görmeyeceğim Benim de seni görmeyeceğim buradaki mağazanı kapatırım diyorum işletmeye Bu tip şeyler yapmayacaksın diyor işletme senden çıkıp başka bir yere gitmek istediğinde ya da başka bir yerde de yeniden var olmak istediğinde ona bütün bilgilerini vereceksin bütün geçmiş verileri ile beraber gidip başka bir kalsam da var olabilecek Bence en önemli düzenlemelerden bir

tanesi Bu küçük işletmeler çok büyük bir şekilde koruma kalkanı altına alıyorlar bunun altını çizmeliyim mi Diğer Kural da diyor ki ödemeleri hızlı bir şekilde yapacaksın küçük işletmelere Yani pazar yerinde satış yapıyorsun bazen 3 ay bulabiliyor senin ödemeyi büyük şirketler Alman ama büyük şirket hemen Orange reklam Bitlis ayrılabilecek artık onlar Yurtdışından Türkiye'ye geldiklerinde yurtdışındaki müşterinin kullanarak Türkiye'de sınırsız bütçelerle reklam kampanyaları yapamayacaklar birdenbire her Instagram sayfasında